Sadržaj:
- Zdravstvene dobrobiti soka od aloe vere
- 1. Može liječiti probavne probleme
- 2. Može smanjiti upalu
- 3. Svibanj promiče zdravlje srca
- 4. Neka detoksificira tijelo
- 5. Svibanj pomoć mršavljenja
- 6. Može podržati imunološki sustav
- 7. Svibanj kontrolira razinu šećera u krvi
- 8. Može vam pomoći smanjiti rizik od raka
- 9. Svibanj hidratizira tijelo
- 10. May Improve Oral Health
- 11. May Promote Hair Health
- 12. May Provide The Essential Amino Acids
- 13. May Improve Brain Health
- 14. May Treat Heartburn
- Side Effects Of Aloe Vera Juice
- Drug Interactions
- Dosage
- Precautions
- Where To Buy Aloe Vera Juice
- Conclusion
- Expert’s Answers For Readers’ Questions
- 54 izvora
Aloe vera je sočna biljna vrsta koja raste u tropskim podnebljima širom svijeta. Stoljećima se široko koristi zbog svojih zdravstvenih dobrobiti. U novije doba sok od aloe vere također dobiva na popularnosti.
Sok od aloe vere sadrži preko 75 potencijalno aktivnih sastojaka, uključujući vitamine, minerale, enzime, šećer, aminokiseline, salicilne kiseline, lignin i saponine (1). Iako je poznato da lokalna primjena soka promiče zdravlje kože i liječi opekline, čini se da njegov unos također nudi brojne zdravstvene prednosti.
U ovom postu raspravljali smo o važnim blagodatima pijenja soka od aloe vere. Također ćemo pogledati njegovu dozu i potencijalne nuspojave koje bi ona mogla izazvati. Nastavi čitati!
Zdravstvene dobrobiti soka od aloe vere
1. Može liječiti probavne probleme
Sok ima laksativna svojstva. Potiče crijevne bakterije i može pomoći u ublažavanju gastrointestinalnih poremećaja (2). Također je utvrđeno da smiruje kronične čireve (3).
Sok od aloe vere može očistiti probavni trakt. To može pomoći u liječenju sindroma iritabilnog crijeva (4). Iako i drugi oblici aloe vere mogu pomoći u tom pogledu, vjeruje se da se sok bolje apsorbira u želucu. Sok također potiče proizvodnju žuči, a to promiče zdravlje jetre (5).
Prema iranskoj studiji, sok od aloe vere može smanjiti bolove u trbuhu i nadimanje kod pacijenata sa sindromom iritabilnog crijeva. Međutim, potrebno je više istraživanja u vezi s konzistencijom stolice u ovih bolesnika (6). Lateks biljke aloe vere može pomoći u liječenju zatvora. Međutim, potrebno je više istraživanja.
Prema indijskoj studiji, sok aloe vere može se intenzivno koristiti u liječenju peptičnih čireva. Pokazuje antibakterijska svojstva protiv H. pylori, bakterija odgovornih za želučane infekcije (7).
Drugo indijsko istraživanje navodi da upotreba aloe vere za probavne bolesti možda neće imati štetnih učinaka (8).
Međutim, važno je napomenuti da se veći dio ovog istraživanja temelji na osobnim iskustvima. Stoga su potrebne dodatne studije kako bi se razumjela učinkovitost soka aloe vere u liječenju probavnih problema.
Sok može imati protuupalni učinak na osobe s ulceroznim kolitisom (9). Budući da je bilo slučajeva i proljeva, budite oprezni.
Aloe veru možete koristiti i za pročišćavanje debelog crijeva ubrizgavanjem vode u debelo crijevo. Međutim, ovaj postupak treba provoditi samo pod liječničkim nadzorom. Vrlo je malo istraživanja o njegovoj učinkovitosti.
2. Može smanjiti upalu
Protuupalna svojstva soka od aloe vere mogu pomoći u liječenju upalnih bolesti crijeva (10). Prema meksičkoj studiji na štakorima, protuupalna sredstva u soku također mogu liječiti edeme (11).
Utvrđeno je i da aloja u boji koja smanjuje upale kože, posebno kada je koriste liječnici podijatrije (stručnjaci za njegu stopala) (12).
Njemačka studija također je otkrila protuupalna svojstva soka aloe vere na koži. Gel (a potencijalno i sok) imao je smanjeni eritem izazvan UV zračenjem (13).
Utvrđeno je da se giberellin, hormon u soku aloe vere, bori protiv upala kod dijabetičara (14).
Aloe vera se također može koristiti u liječenju boli povezane s osteoartritisom (15). Međutim, potrebna su dugotrajna ispitivanja kako bi se sok aloe vere propisao kao tretman osteoartritisa.
Zbog svojih protuupalnih svojstava sok može pružiti olakšanje od nepokretnosti zglobova. Sok aloe vere (i gel) također može djelovati kao učinkovita baza za pripremu spoja nazvanog nimesulid emulgel. Posjeduje značajna protuupalna svojstva i mogao bi se koristiti za liječenje reumatoidnog artritisa (16).
3. Svibanj promiče zdravlje srca
Utvrđeno je da gel aloe vere smanjuje razvoj masnih trakova kod kunića. Gel (i sok) mogu smanjiti razvoj ateroskleroze u ljudi (17).
Indijsko istraživanje provedeno na štakorima pokazalo je da sok aloe vere može ublažiti srčane probleme koji su obično bili nuspojava lijeka doksorubicin (koji se koristi za liječenje raka) (18).
Druga studija pokazala je kardioprotektivnu aktivnost aloe vere kod dijabetičkih štakora (19). Dodatak soka aloe vere, zajedno s odgovarajućim nutricionističkim savjetima, mogao bi smanjiti razinu krvnog tlaka kod osoba s dijabetesom (20).
Sok od aloe vere također je pokazao da snižava razinu kolesterola u jetri štakora. Skupina dopunjena alojom pokazala je 30% smanjenje razine kolesterola u jetri (21).
Sok aloe vere također može proširiti kapilare i poboljšati arterijske zidove. Međutim, istraživanja su ograničena u tom pogledu.
4. Neka detoksificira tijelo
Talijansko istraživanje usredotočilo se na učinkovitost aloe vere u detoksikaciji. Utvrđeno je da ekstrakti lišća izbacuju otpad iz tijela (22). U tom procesu biljni sok također može biti učinkovit (23).
Sok od aloe vere također pokazuje hepatoprotektivnu aktivnost. To može dodatno poboljšati detoksikaciju, jer je jetra jedan od važnih organa koji sudjeluju u procesu (24).
Laksativna svojstva soka aloe vere mogu ukloniti progutane toksine iz probavnog sustava (25).
Druga studija na štakorima navodi da sok može imati zaštitni učinak na jetru tijekom dijabetesa (26).
5. Svibanj pomoć mršavljenja
Upala je povezana s debljanjem i metaboličkim problemima (27). Sok aloe vere može igrati korisnu ulogu zbog svojih protuupalnih svojstava.
Laksativna svojstva soka aloe vere mogu pomoći kod gubitka kilograma. Međutim, nema dokaza koji to potkrepljuju.
Sok od aloe vere sadrži snažne sterole (zvane aloe steroli) koji mogu regulirati metabolizam lipida (28). Utvrđeno je da pretili štakori hranjeni tim sterolima imaju nižu razinu tjelesne masti (29).
U studiji na štakorima utvrđeno je da gutanje aloe vere sprječava pretilost uzrokovanu prehranom. To je postiglo stimulirajući potrošnju energije i smanjujući nakupljanje tjelesne masti (30).
Sok od aloe vere imao je blagotvorne učinke na pretile osobe s predijabetesom i dijabetesom. Smanjio je tjelesnu težinu, masu masnog tkiva i rezistenciju na inzulin kod ovih osoba (31).
6. Može podržati imunološki sustav
Studija miševa navodi da bi uzimanje soka od aloe vere moglo stimulirati stanični i humoralni (povezan s tjelesnim tekućinama) imunitet (32).
Sok od aloe vere može djelovati kao pojačivač imunološkog sustava. Međutim, u tom pogledu trebamo više istraživanja.
7. Svibanj kontrolira razinu šećera u krvi
Preliminarna istraživanja sugeriraju da unos soka od aloe vere može pomoći u poboljšanju razine glukoze u krvi. Međutim, sigurnost soka aloe vere u tom pogledu tek treba biti utvrđena (33).
Smatra se da određene hranjive tvari u soku poboljšavaju učinkovitost inzulina. To mogu uključivati krom, magnezij, cink i mangan. Međutim, potrebna su daljnja istraživanja kako bi se uspostavila veza.
Američko istraživanje raspravlja o UP780, sastavu na bazi aloje, koji može djelovati kao prirodni dodatak za održavanje zdrave razine glukoze u krvi (34). Slični učinci mogli bi biti mogući i sa sokom aloe vere.
8. Može vam pomoći smanjiti rizik od raka
Prema studiji u UAE, aloe vera može inhibirati rast stanica karcinoma. Također može povećati učinkovitost lijekova protiv raka, poput cisplatina (35).
Sok od aloe sadrži bioaktivne spojeve, poput aloina i lektina, koji imaju protuupalna svojstva (36). Oni također mogu pomoći u smanjenju rizika od raka.
Aloe vera sadrži acemannan, fitonutrijent. Studije navode da ovaj fitonutrijent može smanjiti tumore raka (37).
Također je utvrđeno da sok od aloe vere smanjuje širenje raka (38). Međutim, potrebno je više istraživanja kako bi se utvrdila antikancerogena svojstva soka.
9. Svibanj hidratizira tijelo
Sok od aloe vere sadrži gotovo 75 aktivnih komponenata koje mogu napuniti tijelo (5). Vjeruje se da hidratizira tijelo i ublažava iscrpljenost, iako su istraživanja s tim u vezi ograničena.
As per a Brazilian study, aloe vera can also improve skin hydration (39).
10. May Improve Oral Health
An Indian study states that aloe vera juice could have unlimited use in the field of dentistry. Its antiseptic and anti-inflammatory properties can help treat gingivitis, plaque, and periodontitis. Its antiviral properties can help heal oral infections as well (40).
Aloe vera juice may also act as an efficient mouthwash without any side effects (41).
The anti-inflammatory properties of aloe vera juice can also play a role in treating plaque-induced gingivitis (42).
11. May Promote Hair Health
The anti-inflammatory properties of aloe vera juice may soothe and moisturize the scalp. The juice may also treat an itchy scalp. However, research is limited in this area.
The antibacterial properties of aloe vera may help treat dandruff (43).
Anecdotal evidence suggests that the juice may also keep the dead skin cells from clogging the hair follicles. The alkaline nature of aloe vera juice may balance the pH levels of the hair and act as a good conditioning agent.
Aloe vera juice may add shine to your hair and control frizz. The vitamins and minerals in the juice may strengthen your hair. However, studies are limited in this area, and more research is required to know about these benefits.
12. May Provide The Essential Amino Acids
Aloe vera juice offers 16 of the 22 amino acids, including 7 of the 8 essential amino acids (44). These amino acids promote overall health and may also aid muscle growth.
13. May Improve Brain Health
Individuals given diets including aloe vera performed better on tasks of memory recall and recognition in a study. These participants also reported reduced incidences of tension or low mood (45). These effects could be attributed to the saccharides in aloe vera juice.
14. May Treat Heartburn
In a case of gastroesophageal reflux, aloe vera juice could reduce the symptoms. It also was well tolerated (46). The juice may also soothe the symptoms of heartburn.
According to another study, aloe vera syrup was found to be a safe treatment for GERD (gastroesophageal reflux disease) (47).
Aloe vera juice is a convenient way of ensuring optimal health for yourself and your family. However, not everybody can consume it as it may cause certain adverse effects.
Side Effects Of Aloe Vera Juice
- Potassium Deficiency
Aloe vera juice is a laxative and acts as a diuretic. Though this may lead to short-term weight loss, it can lead to potassium deficiency in the long run (1).
- Issues During Pregnancy And Breastfeeding
Aloe vera can be potentially dangerous when orally taken by pregnant or breastfeeding women. One report links aloe vera to miscarriage (48). Avoid use if you are pregnant or breastfeeding.
- Allergic Reactions
The intake of aloe juice may cause allergies in some individuals. The symptoms may include diarrhea, abdominal cramps, and red urine. Some may also experience aggravated constipation (1).
- Kidney Issues
The juice may result in kidney injury if it contains latex. However, research is lacking in this aspect. Those with a history of kidney issues must avoid aloe vera juice.
- Digestive Problems
The laxative effects of aloe vera juice may also lead to constipation in certain individuals. It may also cause abdominal cramps (muscle weakness) and electrolyte imbalances (1). Another digestive problem aloe vera juice can cause is diarrhea (49).
- Irregular Heartbeat
The possible electrolyte imbalances with aloe vera juice intake can also lead to irregular heartbeat, or arrhythmia (50).
- Liver Toxicity
Excess aloe juice intake can also lead to liver damage and toxicity (51). Hence, individuals with liver issues must be careful.
Drug Interactions
Aloe vera juice can decrease blood sugar, and this could cause a problem with diabetes medications (1).
Aloe vera juice can also interact with sevoflurane (used as anesthesia during surgery) (52). The juice exerts anti-platelet effects and may interfere with drugs like warfarin (used as a blood thinner) (53).
Dosage
Juice from 300 mg of aloe vera may be beneficial for lowering blood sugar levels (54). For further information on the ideal dosage, consult your doctor.
Precautions
Aloe vera juice could be unsafe for pregnant or breastfeeding women. The juice must also be avoided in children below 12 years of age.
Where To Buy Aloe Vera Juice
You can either pick a bottle of aloe vera juice from the nearest supermarket or place an order online. Following are the brands you may look for.
- Patanjali Aloe Vera Juice
- Lily of the Desert Aloe Vera Juice
- Aloe Pura Aloe Vera Juice
Conclusion
Aloe vera juice has similar benefits to the gel. However, the juice may get better absorbed in the system. Aloe vera juice may also be much easier to carry and consume. There is a huge body of research on the benefits of the aloe vera plant.
Be careful about the potential side effects the juice may cause. If you are generally healthy, including aloe vera juice in your regular routine can help. Make sure you consult your doctor before consuming aloe vera juice.
Expert’s Answers For Readers’ Questions
Which of the two is better – colored or decolorized aloe vera juice?
Purified and decolorized aloe vera juice could be the better option. Unpurified or colored aloe vera juice contains anthraquinones, which may cause side effects. Hence, while shopping, check for the following statements on the label:
– Decolorized
– Organic
– Purified
– Safety Tested
What is the pH of aloe vera juice?
Aloe vera juice has a pH level of 4.5 to 5.5.
Does aloe vera juice promote alkalinity?
Aloe vera juice is alkaline and may promote body alkalinity.
Poboljšava li pijenje soka od aloe vere zdravlje kože?
Unos soka od aloe vere može poboljšati zdravlje kože. Međutim, nedostaje izravnih istraživanja u tom pogledu. Lokalna primjena soka ima nekoliko prednosti. Može promovirati zacjeljivanje i vlaženje, a također može smanjiti strije nastale tijekom trudnoće. Njegova antibakterijska svojstva mogu pomoći u liječenju ekcema i psorijaze.
Ostale prednosti topikalne primjene soka uključuju smanjene znakove starenja, UV zaštitu i smanjenu upalu kože.
54 izvora
Stylecraze ima stroge smjernice za izvor i oslanja se na recenzirane studije, akademske istraživačke institucije i medicinska udruženja. Izbjegavamo koristiti tercijarne reference. Čitajući našu uredničku politiku možete saznati više o tome kako osiguravamo da je naš sadržaj točan i aktualan.-
- Surjushe, Amar et al. “Aloe vera: a short review.” Indian journal of dermatology vol. 53,4 (2008): 163-6.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2763764/
- Nagpal, Ravinder et al. “Effect of Aloe vera juice on growth and activities of Lactobacilli in-vitro.” Acta bio-medica: Atenei Parmensis vol. 83,3 (2012): 183-8.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23762993/
- Avijgan, Majid et al. “Effectiveness of Aloe Vera Gel in Chronic Ulcers in Comparison with Conventional Treatments.” Iranian journal of medical sciences vol. 41,3 Suppl (2016): S30.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27840496/
- Hong, Seung Wook et al. “Aloe vera Is Effective and Safe in Short-term Treatment of Irritable Bowel Syndrome: A Systematic Review and Meta-analysis.” Journal of neurogastroenterology and motility vol. 24,4 (2018): 528-535.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6175553/
- Hamman, Josias H. “Composition and applications of Aloe vera leaf gel.” Molecules (Basel, Switzerland) vol. 13,8 1599-616. 8 Aug. 2008.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6245421/
- Khedmat, Hossein et al. “Aloe vera in treatment of refractory irritable bowel syndrome: Trial on Iranian patients.” Journal of research in medical sciences: the official journal of Isfahan University of Medical Sciences vol. 18,8 (2013): 732.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3872617/
- Radha, Maharjan H, and Nampoothiri P Laxmipriya. “Evaluation of biological properties and clinical effectiveness of Aloe vera: A systematic review.” Journal of traditional and complementary medicine vol. 5,1 21-6. 23 Dec. 2014.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4488101/
- Nair, Gopakumar Ramachandran et al. “Clinical Effectiveness of Aloe Vera in the Management of Oral Mucosal Diseases- A Systematic Review.” Journal of clinical and diagnostic research: JCDR vol. 10,8 (2016): ZE01-7.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5028429/
- Wan, Ping et al. “Advances in treatment of ulcerative colitis with herbs: from bench to bedside.” World journal of gastroenterology vol. 20,39 (2014): 14099-104.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4202341/
- Langmead L, Makins RJ, Rampton DS. Anti-inflammatory effects of aloe vera gel in human colorectal mucosa in vitro. Aliment Pharmacol Ther. 2004;19(5):521–527.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14987320
- Vázquez B, Avila G, Segura D, Escalante B. Antiinflammatory activity of extracts from Aloe vera gel. J Ethnopharmacol. 1996;55(1):69–75.
url
- Davis RH, Rosenthal KY, Cesario LR, Rouw GA. Processed Aloe vera administered topically inhibits inflammation. J Am Podiatr Med Assoc. 1989;79(8):395–397.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2810076
- Reuter J, Jocher A, Stump J, Grossjohann B, Franke G, Schempp CM. Investigation of the anti-inflammatory potential of Aloe vera gel (97.5%) in the ultraviolet erythema test. Skin Pharmacol Physiol. 2008;21(2):106–110.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18253066
- Davis RH, Maro NP. Aloe vera and gibberellin. Anti-inflammatory activity in diabetes. J Am Podiatr Med Assoc. 1989;79(1):24–26.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2724102
- Cowan D. Oral Aloe vera as a treatment for osteoarthritis: a summary. Br J Community Nurs. 2010;15(6):280–282.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20679979
- Vandana, K R et al. “In-vitro assessment and pharmacodynamics of nimesulide incorporated Aloe vera transemulgel.” Current drug discovery technologies vol. 11,2 (2014): 162-7.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24295369/
- Dana, Nasim et al. “The effect of Aloe vera leaf gel on fatty streak formation in hypercholesterolemic rabbits.” Journal of research in medical sciences: the official journal of Isfahan University of Medical Sciences vol. 17,5 (2012): 439-42.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3634268/
- Kaithwas G, Dubey K, Pillai KK. Effect of aloe vera (Aloe barbadensis Miller) gel on doxorubicin-induced myocardial oxidative stress and calcium overload in albino rats. Indian J Exp Biol. 2011;49(4):260–268.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21614889
- Jain N, Vijayaraghavan R, Pant SC, Lomash V, Ali M. Aloe vera gel alleviates cardiotoxicity in streptozocin-induced diabetes in rats. J Pharm Pharmacol. 2010;62(1):115–123.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20723007
- Choudhary, Monika et al. “Hypoglycemic and hypolipidemic effect of Aloe vera L. in non-insulin dependent diabetics.” Journal of food science and technology vol. 51,1 (2014): 90-6. doi:10.1007/s13197-011-0459-0
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3857397/
- Lim BO, Seong NS, Choue RW, et al. Efficacy of dietary aloe vera supplementation on hepatic cholesterol and oxidative status in aged rats. J Nutr Sci Vitaminol (Tokyo). 2003;49(4):292–296.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14598919
- Cellini L, Di Bartolomeo S, Di Campli E, Genovese S, Locatelli M, Di Giulio M. In vitro activity of Aloe vera inner gel against Helicobacter pylori strains. Lett Appl Microbiol. 2014;59(1):43–48.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24597562
- Salehi, Bahare et al. “Aloe Genus Plants: From Farm to Food Applications and Phytopharmacotherapy.” International journal of molecular sciences vol. 19,9 2843. 19 Sep. 2018, doi:10.3390/ijms19092843
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6163315/
- Rahmani, Arshad H et al. “Aloe vera: Potential candidate in health management via modulation of biological activities.” Pharmacognosy reviews vol. 9,18 (2015): 120-6.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4557234/
- Guan, Yong-Song, and Qing He. “Plants Consumption and Liver Health.” Evidence-based complementary and alternative medicine: eCAM vol. 2015 (2015): 824185.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4499388/
- Can A, Akev N, Ozsoy N, et al. Effect of Aloe vera leaf gel and pulp extracts on the liver in type-II diabetic rat models. Biol Pharm Bull. 2004;27(5):694–698.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15133247
- Monteiro, Rosário, and Isabel Azevedo. “Chronic inflammation in obesity and the metabolic syndrome.” Mediators of inflammation vol. 2010 (2010): 289645.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2913796/
- Tanaka, Miyuki & Misawa, Eriko & Yamauchi, Koji & Abe, Fumiaki & Ishizaki, Chiaki. (2015). Effects of plant sterols derived from Aloe vera gel on human dermal fibroblasts in vitro and on skin condition in Japanese women. Clinical, cosmetic and investigational dermatology. 8. 95-104.
www.researchgate.net/publication/273469470_Effects_of_plant_sterols_derived_from_Aloe_vera_gel_on_human_dermal_fibroblasts_in_vitro_and_on_skin_condition_in_Japanese_women
- Misawa, Eriko & Tanaka, Miyuki & Nomaguchi, Kouji & Yamada, Muneo & Toida, Tomohiro & Takase, Mitsunori & Iwatsuki, Keiji & Kawada, Teruo. (2008). Administration of phytosterols isolated from Aloe vera gel reduce visceral fat mass and improve hyperglycemia in Zucker diabetic fatty (ZDF) rats. Obesity Research & Clinical Practice – OBES RES CLIN PRACT. 2. 239-245.
www.researchgate.net/publication/246155370_Administration_of_phytosterols_isolated_from_Aloe_vera_gel_reduce_visceral_fat_mass_and_improve_hyperglycemia_in_Zucker_diabetic_fatty_ZDF_rats/citation/download
- Misawa E, Tanaka M, Nabeshima K, et al. Administration of dried Aloe vera gel powder reduced body fat mass in diet-induced obesity (DIO) rats. J Nutr Sci Vitaminol (Tokyo). 2012;58(3):195–201.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22878390
- Choi HC, Kim SJ, Son KY, Oh BJ, Cho BL. Metabolic effects of aloe vera gel complex in obese prediabetes and early non-treated diabetic patients: randomized controlled trial. Nutrition. 2013;29(9):1110–1114.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23735317
- Bałan, Barbara Joanna et al. “Oral administration of Aloe vera gel, anti-microbial and anti-inflammatory herbal remedy, stimulates cell-mediated immunity and antibody production in a mouse model.” Central-European journal of immunology vol. 39,2 (2014): 125-30.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4440021/
- Zhang, Yiyi et al. “Efficacy of Aloe Vera Supplementation on Prediabetes and Early Non-Treated Diabetic Patients: A Systematic Review and Meta-Analysis of Randomized Controlled Trials.” Nutrients vol. 8,7 388. 23 Jun. 2016.Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4963864/
- Yimam, Mesfin et al. “Blood glucose lowering activity of aloe based composition, UP780, in alloxan induced insulin dependent mouse diabetes model.” Diabetology & metabolic syndrome vol. 6 61. 24 May. 2014.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4041641/
- Hussain A, Sharma C, Khan S, Shah K, Haque S. Aloe vera inhibits proliferation of human breast and cervical cancer cells and acts synergistically with cisplatin. Asian Pac J Cancer Prev. 2015;16(7):2939–2946.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25854386
- Upadhyay, Ravi. (2018). Nutraceutical, therapeutic, and pharmaceutical potential of Aloe vera: A review. International Journal of Green Pharmacy. 12.
www.researchgate.net/publication/325256526_Nutraceutical_therapeutic_and_pharmaceutical_potential_of_Aloe_vera_A_review
- Sierra-García GD, Castro-Ríos R, González-Horta A, Lara-Arias J, Chávez-Montes A. Acemannan, an extracted polysaccharide from Aloe vera: A literature review. Nat Prod Commun. 2014;9(8):1217–1221.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25233608
- Lissoni P, Rovelli F, Brivio F, et al. A randomized study of chemotherapy versus biochemotherapy with chemotherapy plus Aloe arborescens in patients with metastatic cancer. In Vivo. 2009;23(1):171–175.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19368145
- Dal’Belo SE, Gaspar LR, Maia Campos PM. Moisturizing effect of cosmetic formulations containing Aloe vera extract in different concentrations assessed by skin bioengineering techniques. Skin Res Technol. 2006;12(4):241–246.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17026654
- Sujatha, G et al. “Aloe vera in dentistry.” Journal of clinical and diagnostic research: JCDR vol. 8,10 (2014): ZI01-2.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4253296/
- Karim B, Bhaskar DJ, Agali C, et al. Effect of Aloe vera mouthwash on periodontal health: triple blind randomized control trial. Oral Health Dent Manag. 2014;13(1):14–19.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24603910
- Ajmera, Neha et al. “Aloe vera: It’s effect on gingivitis.” Journal of Indian Society of Periodontology vol. 17,4 (2013): 435-8.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3800403/
- Hashemi, Seyyed Abbas et al. “The Review on Properties of Aloe Vera in Healing of Cutaneous Wounds.” BioMed research international vol. 2015 (2015): 714216.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4452276/
- Gupta, Neha et al. “Aloe-Vera: A Nature’s Gift to Children.” International journal of clinical pediatric dentistry vol. 3,2 (2010): 87-92.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4968173/
- Nelson, Erika D et al. “Neurologic effects of exogenous saccharides: a review of controlled human, animal, and in vitro studies.” Nutritional neuroscience vol. 15,4 (2012): 149-62.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3389826/
- Kines, Kasia, and Tina Krupczak. “Nutritional Interventions for Gastroesophageal Reflux, Irritable Bowel Syndrome, and Hypochlorhydria: A Case Report.” Integrative medicine (Encinitas, Calif.) vol. 15,4 (2016): 49-53.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4991651/
- Panahi, Yunes et al. “Efficacy and safety of Aloe vera syrup for the treatment of gastroesophageal reflux disease: a pilot randomized positive-controlled trial.” Journal of traditional Chinese medicine = Chung i tsa chih ying wen pan vol. 35,6 (2015): 632-6.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26742306/
- Guo, Xiaoqing, and Nan Mei. “Aloe vera: A review of toxicity and adverse clinical effects.” Journal of environmental science and health. Part C, Environmental carcinogenesis & ecotoxicology reviews vol. 34,2 (2016): 77-96.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6349368/
- Foster, Meika. “Evaluation of the Nutritional and Metabolic Effects of Aloe Vera.” Herbal Medicine: Biomolecular and Clinical Aspects. 2nd Edition., U.S. National Library of Medicine, 1 Jan. 1970.
www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK92765/
- Saka, Wa et al. “Changes in Serum Electrolytes, Urea, and Creatinine in Aloe Vera-treated Rats.” Journal of young pharmacists: JYP vol. 4,2 (2012): 78-81.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3385221/
- Yang, Ha Na et al. “Aloe-induced toxic hepatitis.” Journal of Korean medical science vol. 25,3 (2010): 492-5.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2826749/
- Lee, Anna, et al. “Possible interaction between sevoflurane and Aloe vera.” Annals of Pharmacotherapy 38.10 (2004): 1651-1654.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15292490/
- Paoletti, Angelica, et al. “Interactions between natural health products and oral anticoagulants: spontaneous reports in the Italian Surveillance System of Natural Health Products.” Evidence-based complementary and alternative medicine 2011 (2011).
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3025393/
- Alinejad-Mofrad, Samaneh, et al. “Improvement of glucose and lipid profile status with Aloe vera in pre-diabetic subjects: a randomized controlled-trial.” Journal of Diabetes & Metabolic Disorders 14.1 (2015): 22.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4399423/
- Surjushe, Amar et al. “Aloe vera: a short review.” Indian journal of dermatology vol. 53,4 (2008): 163-6.