Sadržaj:
- 15 najpopularnijih dizajnerskih marki nakita
- 1. Tiffany & Co
- 2. Cartier
- 3. BvLgari
- 4. Harry Winston
- 5. Van Cleef i Arpels
- 6. Chopard
- 7. David Yurman
- 8. Buccellati
- 9. Boucheron
- 10. Hermes
- 11. Chanel
- 12. Dior
- 13. Mikimoto
- 14. H. Štern
- 15. Graff
Dijamanti su naši najbolji prijatelji i zbog jednog se klišea ne moramo ispričavati. Bez obzira što bilo tko rekao, nakit ostaje veliki dio našeg odijevanja i osobnosti. Iako neki od nas sanjaju o kupnji stijene Tiffany za vjenčanje, neki od nas žele set naušnica s potpisom od Chanela. U svakom slučaju, svi imamo svoje snove. Ali, kad sanjate, sanjajte veliko ili uopće ništa. Dakle, pogledajmo danas top 15 najskupljih dizajnerskih marki nakita. Provjeri ih!
15 najpopularnijih dizajnerskih marki nakita
1. Tiffany & Co
Shutterstock
Tiffany & Co uz svoje ime ima moćno nasljeđe i prvo je što nam padne na pamet kad govorimo o dizajnerskom nakitu. Trgovinu je prvi put osnovao 1837. godine pod imenom Tiffany, Young & Ellis, a kasnije se promijenio u Tiffany & Co. i proširio svoju bazu u London i Pariz. Poznat je po izradi couture nakita svjetske klase, bilo da se radi o dijamantima, pasijansu ili platini. Jackie Kennedy, Elizabeth Taylor i mnoge velike poznate osobe sve su njezine vjerne mušterije.
2. Cartier
Louis Cartier, francuski dizajner, osnovao je Cartier 1847. u Parizu. Za nekoliko godina stekao je popularnost za izradu izvrsnog nakita i proširio svoju bazu na druge velike gradove na svijetu. Cartier je 1947. stvorio legendarni broš u obliku pantere s popločanim dijamantima i najljepšim draguljima. Privukao je pozornost svijeta kao i princeza od Windsora, koje je ovo remek-djelo doista očaralo. Cartier od tada stvara drugačiju verziju, koja je i dalje najočekivaniji komad svake godine. Također je poznat po aukciji najfinijih i rijetkih komada nakita.
3. BvLgari
Bvlgari je talijanska marka koju je krajem 18. stoljeća započeo grčki imigrant Sotirios Voulgaris. Nakit s potpisom Bvlgarija izrađen je od raznobojnog kamenja i dijamanata koji su uistinu izvrstan i jedinstven. Njegova najpoznatija kolekcija je "Serpentine", gdje su nakit poput satova, ogrlica i narukvica smotani u obliku zmije i optočeni dijamantima i kamenjem u boji.
4. Harry Winston
Harry Winston pokrenuo je marku 1932. godine, a preminuo 1978. Tvrtka je zadržala ime i nastavila izrađivati modni i dizajnerski nakit koristeći dijamante i drago kamenje. Njegov je nakit vrlo složen, elegantan i strukturni, a jedan ćete ga znati kad ga vidite. Poznate osobe i dalje do danas odabiru Harryja Winstona na crvenim tepisima jer dizajneri održavaju starinsku estetiku netaknutom dok dizajniraju suvremeni nakit.
5. Van Cleef i Arpels
Van Cleef & Arpels još je jedna francuska dizajnerska tvrtka iz doba Art Decoa. Pokrenuo ga je Alfred Van Cleef u suradnji sa svojim ujakom Salmon Arpelsom. Njegov nakit bavi se šarmom starog svijeta i tehnikama izrade dragog kamenja za izradu satova, prstenova, naušnica i ogrlica. Van Cleef je također poznat po svojim futurističkim dizajnom poput "Mystery Setting", što je okruženje koje najbolje otkriva svaki dragi kamen.
6. Chopard
Chopard je švicarska tvrtka koju je 1860. godine pokrenuo Sonviellier, a bila je poznata po izradi satova za žene. Prodana je njemačkoj tvrtki 1960. godine koja je zadržala svoje ime i nastavila proizvoditi ono po čemu je tvrtka bila najpoznatija - ženske ručne i džepne satove. Kasnije je proširio vidike i nastavio izrađivati nakit za žene, koji je sve vrlo tražen i do danas.
7. David Yurman
Pokrenuli su ga David i Sybil Yurman 1980. u New Yorku, ova američka marka nakita pojavila se mnogo kasnije od ostalih velikih marki. Ali hej, to nije ništa manje od ostalih velikih imena u industriji. Izrađuje nakit koji odgovara mnogim potrebama žena - bilo da se radi o događajima na crvenom tepihu ili kao svakodnevna stvar. Njegov je potpis "Motiv kabela", koji obuhvaća srebrenu, platinastu ili zlatnu žicu i oblaganje dragim kamenjem ili lijevo poliranje. Poznate osobe često se primjećuju kako nose Davida Yurmana.
8. Buccellati
Buccellati je veliko ime ne samo u Italiji (gdje je prvi put pokrenut) već i u svim drugim velikim gradovima poput New Yorka, Londona, Pariza i Hong Konga. Sa snažnom baštinom i kulturom, Buccellati je poznat po svojoj neusporedivoj kvaliteti i dizajnu u dijamantskom nakitu od zlata i srebra, te u obliku kukca i žitarica ošišanih kamenom koji su lijepo izrađeni u izvrsne komade.
9. Boucheron
Boucheron je 1860. godine pokrenuo Frédéric Boucheron, izrađujući nakit za elitnu parišku zajednicu, i brzo je postao središte luksuznog nakita. 1898. Boucheron se preselio na 26. mjesto Vendôme, što je privuklo pažnju svih. Bilo je na uglu ceste i najsvjetlije, što je značilo da će dragulji zablistati i iznijeti najbolje. Iako sjedište ostaje na istom mjestu do danas, Boucheron je otvorio mnoge druge trgovine u Moskvi, Londonu, New Yorku, Šangaju, Hong Kongu, Dubaiju itd. Od dizajnerskih komada po mjeri do satova i kolekcija mladenki, Boucheron ostaje na vrhu svoje igre.
10. Hermes
Hermès je u Parizu 1837. godine pokrenuo pariški dizajner Thierry Hermès. Luksuzna etiketa poznata po svojim ekscentričnim bojama i odvažnim dizajnom bavi se i izradom nakita za žene. Poznat je po izradi nakita po mjeri i ograničenom izdanju, za razliku od masovne proizvodnje, baš kao i kod ostalih proizvoda. Koža je njegova čvrsta strana, pa stoga ima dizajne koji kombiniraju kožu i caklinu za izradu suvremenog nakita, zajedno s ostalim ekskluzivnim kolekcijama zlata i dijamanata. Grace Kelly bila je jedna od najvjernijih mušterija.
11. Chanel
Izvor
Chanel je francuska modna etiketa koja nikome od nas nije novost. Luksuznu modnu kuću pokrenula je 1909. godine sama legenda - Gabrielle ili "Coco" Chanel. Coco Chanel bila je poznata po svom revolucionarnom dizajnu i vjerovanju, glasanju i izradi odjeće koja se u ženskim elementima udružuje s muškim elementom na način koji nije stereotipizirao žene, ali je u njima donio najbolje. Chanel se bavi i dizajniranjem finog suvremenog nakita i luksuzno isklesanih kolekcija dijamanta.
12. Dior
Izvor
Christian Dior majstor je svoje igre, bilo da se radi o odjeći, torbama, parfemima ili nakitu. Proširenje marke u proizvodnju nakita dogodilo se 1950. godine jer je to bio prirodni napredak i nešto što nadopunjuje postojeću liniju proizvoda. Dior se bavi nakitom koji pada na oba kraja spektra - od jako optočenih raznobojnih satova od dragog kamenja do finog nakita - zna puls tržišta i njegovih kupaca.
13. Mikimoto
14. H. Štern
Stern je brazilska dizajnerska trgovina koju je 1945. godine pokrenuo Hans Stern, njemačkog podrijetla. Nakon njegove smrti, njegov sin Robert Stern preuzeo je tvrtku i usredotočio se na daljnje napredovanje očeva naslijeđa, proširujući posao inovativnim dizajnom. Zbirke nakita H. Stern jedinstvene su jer su većina izrađene s kreativnom inspiracijom osobe ili kulturnog događaja u povijesti. Od hollywoodskih slavnih do svih ostalih na svijetu, H. Stern ima snažnu prisutnost i vjernu bazu kupaca.
15. Graff
Laurence Graff započeo je svoju karijeru kao dizajner u Engleskoj kada je imao samo 15 godina i nastavio je naukovati kod velikog draguljara kako bi to postao njegova profesija. Tako je pokrenuo tvrtku Graff Diamonds - s prvom prodavaonicom 1962., a s više trgovina ubrzo u Londonu. Osim što je dizajnirao izvrsni dijamantni nakit, poznat je i po otkupu poznatih dijamanata i njihovom resetiranju. Njegovo najbolje djelo uključuje rad s dijamantom od 600 karata, što svjedoči o njegovom talentu i zapovjedanju tehnikama.
Jesmo li pokrili sve što ste imali na umu? Jeste li znali za sve ove dizajnerske marke nakita i njihove priče? Što imate na umu? Što vam zaiskri u očima kad razmišljate o luksuznom nakitu? Javite nam sve o tome ispuštanjem teksta u odjeljku za komentare u nastavku.