Sadržaj:
- Zašto koristiti biljnu boju za kosu:
- Prednosti biljne boje za kosu:
- 1. Nema štete:
- 2. Zadržava strukturu kose:
- 3. Uvjeti za kosu:
- 4. Sigurno za uporabu tijekom trudnoće:
- 5. Nije trajno:
- Prirodne boje za kosu:
- Vrste biljnih boja za kosu:
- Prelazak na biljne boje za kosu:
Jeste li umorni od pokušaja proizvoda za proizvodom kako biste oživjeli svoje haljine? Je li vaša kosa izgubila sjaj koji je nekada imala zbog pretjeranog bojanja? Bojanje doista može kosu učiniti beživotnom i mlitavom! A jedini način da spasite kosu je prirodna!
U tom smislu, biljna boja za kosu može vam biti od velike pomoći. Pitate se kako? Nastavite čitati ovaj post.
Zašto koristiti biljnu boju za kosu:
U današnje vrijeme čini se da su proizvodi za kosu poput boja i boja ispunjeni kemikalijama koje vam daju sjajnu boju, ali također nanose ozbiljnu štetu vašoj kosi. Zbog toga je možda vrijeme da počnete razmatrati biljne boje za kosu. Puno su sigurniji jer ne sadrže kemikalije i druge otrovne tvari koje ne donose ništa dobro. Posebno su izvrsni za ljude koji su alergični na razne kemikalije. Korištenjem biljne boje za kosu pružate svojim tresses mnoge pogodnosti koje redoviti proizvodi za bojanje kose nemaju.
Prednosti biljne boje za kosu:
Evo pogleda na neke od blagodati prelaska na potpuno prirodne biljne boje za kosu:
1. Nema štete:
Nepotrebno je reći da je jedna od najzapaženijih blagodati biljne boje kose da ne uzrokuje štetu na vašoj kosi. To je zato što ne sadrži kemikalije i druge sastojke koji su štetni za vašu kosu.
2. Zadržava strukturu kose:
Redoviti proizvodi za boju kose lome kosu, a to uzrokuje da na kraju postane nezdrava. Srećom, biljna boja za kosu nema takav učinak. Ne mijenja strukturu vaše kose, ne uzrokujući tako štetu.
3. Uvjeti za kosu:
Uz sve prirodne sastojke u biljnoj boji za kosu možete očekivati dobre stvari za kosu. Sastojci ove vrste boje za kosu konduju. To zauzvrat čini vašu kosu mekom, sjajnom i snažnom.
4. Sigurno za uporabu tijekom trudnoće:
Za mnoge trudnice bojanje kose dok očekuju glavnu je brigu zbog mnogih kemikalija koje sadrže proizvodi za bojanje kose. Te kemikalije mogu imati štetan učinak na nerođenu bebu. Međutim, s biljnom bojom za kosu nema potrebe brinuti se zbog toga jer u sebi nema kemikalija, što ih čini sigurnima za uporabu tijekom trudnoće.
5. Nije trajno:
Mnogim je ženama boja kose najvažnija za zabavu, a boju kose vole mijenjati češće od drugih. Sjajna stvar kod biljne boje za kosu je što nije postojana, što znači da je možete mijenjati bez predugog čekanja jer je potrebno samo 8 do 10 šampona da se potpuno ispere.
Uz toliko velikih blagodati, nije ni čudo što se sve više žena okreće biljnim bojama za kosu kako bi ih obojilo. Iako ne traju, činjenica da ne oštećuju kosu poput uobičajenih boja za kosu čini ih daleko boljim izborom.
Prirodne boje za kosu:
Danas se mogu naći prirodni proizvodi za bojanje kose koji su na bazi povrća ili kane. Postoje i boje za kosu na bazi ulja. Postoje prirodne boje za kosu koje se kombiniraju s vodikovim peroksidom kako bi boja dulje trajala. Trebali biste pažljivo provjeriti sastojke na etiketi prije nego što ih uzmete.
Veliki broj biljnih boja za kosu naziva se mrljama. To je zato što ne traju toliko dugo koliko normalne boje kose. Kosa se obloži bojom, ali boja ne prodire u kutikulu dlačica. Sastojci koji se koriste u njima slični su onima u bojama za kosu na bazi kane, ali mogu sadržavati raspršene tinte, poput onih koje se nalaze u bojama za tetovaže.
Biljne boje za kosu izvrsno pokrivaju sijedu kosu. Međutim, morate imati na umu da je za trajno pokrivanje potreban mali postotak kemikalija. Većina biljnih i drugih prirodnih boja za kosu miješaju se više sivo nego što pokrivaju sivo. Kao što je ranije spomenuto, neki se proizvodi isperu u samo nekoliko šampona.
Vrste biljnih boja za kosu:
Postoji podosta vrsta biljnih boja za kosu. Pronaći ćete boje za kosu od voća i cvijeća, korijena, minerala, kore i stabljike. Boje izrađene od lišća su najčešće. Međutim, boje koje se ekstrahiraju iz cvijeća i voća su bolje jer posjeduju različite boje koje se mogu koristiti u izradi biljnih boja za kosu. Mineralne boje se dobivaju iz prirodnih mineralnih soli i oksidiranog željeza. Međutim, može ih biti prilično teško pronaći. Kamilica je još jedna popularna boja. Daje žućkastu nijansu na osovini kose kada se nanosi kao boja za kosu.
Kao što vidite, postoje razne boje koje se koriste za izradu biljnih boja za kosu. Neki su bolji od drugih. Korištenje prave ovisi o boji koju želite i koliko dugo želite da ostane. Pronaći ćete mnoge marke koje nude biljne boje za kosu u različitim bojama, a izrađene su od visokokvalitetnih sastojaka koji vašoj kosi pružaju nježnu njegu koja joj je potrebna kako bi ostala jaka i zdrava, a naravno i bez štete.
Prelazak na biljne boje za kosu:
Prema istraživačima, upotreba konvencionalnih boja za kosu povećava rizik od mnogih ozbiljnih zdravstvenih stanja. Ti štetni učinci uključuju probleme s dišnim sustavom, gubitak kose, sirovu, svrbež kože, oticanje lica i opekline kože uzrokovane kemikalijama u njima. Neke su studije također otkrile da upotreba ovih kemijski punjenih proizvoda može povećati rizik od karcinoma koštane srži i krvi poput leukemije i Hodgkinove bolesti, kao i raka dojke i mokraćnog mjehura.
Nepotrebno je reći da je prelazak na biljne boje dobra ideja. Treba provesti više studija o konvencionalnim bojama za kosu i njihovim učincima na zdravlje. Međutim, dokazi su zasad alarmantni i najbolje je da se ih držimo podalje. S prirodnim bojama za kosu poput povrća, ne morate brinuti o riziku od ovih zdravstvenih problema. Osim što se zaštitite od ovih ozbiljnih bolesti i stanja, vodite računa da vaša kosa bude zaštićena od otrovnih kemikalija i štete koju nanose.
Kako vam je pomogao ovaj post? Recite nam tako što ćete komentirati u donjem okviru.