Sadržaj:
- Blagodati kože olovnog stabla
- 1. Tonik za kožu
- 2. Moćna medicina protiv derme
- 3. Mogućnost uklanjanja dlaka
- Blagodati kose od olovnog drveta
- 4. Liječi perut
- Zdravstvene blagodati olovnog stabla
- 5. Analgetik
- 6. Kontracepcija
- 7. Ubojica crva
- 8. Antikancerogeno sredstvo
- Nutritivna vrijednost stabla olova
- Riječ opreza
Stablo olova popularnije je poznato kao Ipil-Ipil. Osim po jedinstvenom imenu, drvo je poznato i po brojnim zdravstvenim blagodatima. Ova zimzelena biljka porijeklom je iz Južne Azije, Australije, Filipina i tihih otoka.
Smatra se ljekovitim drvetom, razni dijelovi ovog stabla koriste se za liječenje bezbroj zdravstvenih stanja. I ne samo to, poznato je i da olovno stablo čini nas ljepšima!
Blagodati kože olovnog stabla
Stablo olova djeluje kao prirodni tonik za kožu. Poznato je da njezino lišće i sjeme liječe razne kožne poremećaje. Evo nekoliko blagodati blagodati stabla olova za kožu:
1. Tonik za kožu
Lišće stabla olova sadrži prirodne enzime koji su zaista dobri za našu kožu. Ti enzimi mogu potaknuti stvaranje kolagena u stanicama kože. Kolagen je prirodni gradivni element kože. Smanjenje kolagena dovodi do dosadne, suhe, naborane, mjestimične i tamne kože. Stablo olova nudi jedno od najsigurnijih sredstava za pokretanje stvaranja kolagena u koži. Može pobijediti svaki znak zagađenja i starenja. Listovi ovog drveta djeluju kao tonik i njeguju i vlaže kožu povećavajući njezin sjaj i sjaj.
2. Moćna medicina protiv derme
Psorijaza je vrlo ozbiljno stanje kože za koje se zna da isušuje kožu bez popravka. Čini kožu suhom i neravnomjernom. Koža razvija bolne, crvene mrlje po cijelom tijelu. Rijetko je stanje kože koje se može samo kontrolirati. Ne može se izliječiti u potpunosti. Upale kože uzrokovane psorijazom mogu se izravnati sjemenkama stabla olova. Poznato je da sjeme ovog drveta smanjuje upalu kože i bol.
3. Mogućnost uklanjanja dlaka
Guma koja se oslobodi iz debla olovnog stabla može se koristiti za uklanjanje dlaka s tijela. Ne uzrokuje nuspojave na koži. Posljedice su glatka koža, bez osjećaja crvenila ili svrbeža i zategnuti tonus kože.
Blagodati kose od olovnog drveta
Lijepa koža i lijepa kosa - to je sad smrtonosna kombinacija! Kako olovno drvo može pomoći vašim nevoljama u njezi kose? Saznati!
4. Liječi perut
Stablo olova zapravo nije poznato po blagodatima za kosu. Ali ulje ekstrahirano iz sjemenki olovnog stabla poznato je po svojim anti-gljivičnim i antibakterijskim prednostima. Može se dodati kao bazno ulje po vašem izboru i nanijeti na vlasište za liječenje problema kose poput peruti. No, konzultirajte se sa stručnjakom prije nego što ga upotrijebite.
Zdravstvene blagodati olovnog stabla
Stablo olova poznato je po svojoj ljekovitoj vrijednosti i radi na raznim zdravstvenim problemima. Zaronimo detaljno istražiti nekoliko zdravstvenih blagodati koje nudi drvo olova.
5. Analgetik
Kora olovnog stabla poznati je analgetik koji ljudi (podrijetlom iz Meksika i Belizea) koriste za ublažavanje bolova u mišićima. Smatra se da kora olovnog drveta može prirodno inhibirati bol kod ljudi. Također je poznato da olakšava razne uobičajene probleme povezane s menstruacijom. Kao analgetik, također smanjuje menstrualne bolove.
6. Kontracepcija
To do danas ne sadrži znanstvene činjenice i potporu, ali korijenje olovnog stabla već se vijekovima koristi kao snažno kontracepcijsko sredstvo. Ali ne ovisite samo o tome kako biste izbjegli trudnoću!
7. Ubojica crva
Sjeme olovnog drveta ima veliku ljekovitu vrijednost. Tradicionalna kineska medicina koristi pravilno skuhane nezrele sjemenke olovnog stabla kao sredstva protiv crva. Ringworms i roundworms se lako mogu isprati iz tijela uzimajući pažljive doze sjemenki kuhanih od olovnog drveta.
8. Antikancerogeno sredstvo
Kava izvađena iz prženih sjemenki olovnog drveta ima antikancerogena svojstva. Bori se protiv slobodnih radikala prisutnih u ljudskom tijelu. Poznato je da su ti slobodni radikali glavni razlozi za abnormalnost stanica i rak.
Nutritivna vrijednost stabla olova
Kao što je već rečeno, nije sigurno unositi sirovo sjeme ili izdanke olovnog stabla. Međutim, drvo još uvijek nudi mnoge hranjive vrijednosti. Sjeme olovnog stabla sadrži značajne količine kofeina. Lišće stabla olova također sadrži visoke izvore proteina.
Riječ opreza
Izbojci, lišće i mahune olovnih stabala koriste se u jelima od glavnih jela u raznim dijelovima svijeta, ali činjenica je da ih nije potpuno sigurno konzumirati. Nesumnjivo su ovi dijelovi olovnog drveta jestivi, ali ih treba pažljivo unositi. Mimozin (enzim koji nastaje u izdancima olovnog stabla) ne smatra se pogodnim za izravno gutanje kod ljudi. Nikada ih ne konzumirajte sirove ili napola kuhane. Kuhanje ubija toksične učinke enzima mimozin i jelo postaje sigurno za prehranu ljudi.
Nikada ne konzumirajte bilo kakav lijek - biljni ili neki drugi - bez odgovarajućeg medicinskog savjeta. Vrlo je važno biti oprezan kada je u pitanju naše zdravlje. Priroda nudi mnoštvo iznenađenja, samo pokušajmo i ne dobijmo bolno iznenađenje!
Jeste li ikada koristili lišće ili sjeme olovnog drveća? Koje ste još bilje koristili? Podijelite s nama u odjeljku za komentare u nastavku.