Sadržaj:
- Kako očistiti kožne cipele kod kuće
- 1. S pastom za zube
- Što će vam trebati
- Postupak
- 2. Sa sodom bikarbonom
- Što će vam trebati
- Postupak
- 3. S bijelim octom
- Što će vam trebati
- Postupak
- 4. S sedlastim sapunom
- Što će vam trebati
- Postupak
- 5. Uz alkohol
- Što će vam trebati
- Postupak
- 6. S kokosovim uljem
- Što će vam trebati
- Postupak
- 7. S vazelinom
- Što će vam trebati
- Postupak
- Kako očistiti različite vrste cipela
- 1. Bijele kožne cipele
- 2. Tanke, smeđe i crne kožne cipele
- 3. Kožne cipele od antilopa
Ništa ne izgleda seksi nego njegovani par antilop ili kožnih čizama. Čarobno povećavaju vaš količnik stila i podižu vaš izgled gotovo trenutno. Ali, kao i sve ostalo, i ovi dolaze sa svojom prtljagom. Ako posjedujete nekoliko ovih čizama, već znate kamo idem s ovim. Nakon nekoliko upotreba vidjet ćete tragove mrlja, bore i izblijedjele dijelove. A ako je zima i živite u području sklonom snijegu, s njima je samo dvostruko teže. Ali, pogodite što? Uz malo održavanja u redovitim intervalima, nije toliko teško održati cipele savršenima. Dakle, evo zabavnog dijela, ne trebaju vam niti otmjene kreme ili alati, možete se zadovoljiti stvarima u svojoj kući. Ne vjerujete mi? Pogledajmo sastojke i znamo kako očistiti kožne cipele kod kuće.
Kako očistiti kožne cipele kod kuće
Ispod su jednostavni životni hakovi koji se mogu obaviti kod kuće. Imaju vrijeme obrade 5-10 minuta.
Oni rade za sve vrste cipela - od žute, bijele i smeđe do crne i antilopa. Vidjet ćete da su svi ti sastojci bezopasni i ono što koristimo u svakodnevnom životu, poput vazelina, kokosovog ulja, octa, paste za zube itd. Međutim, ako mislite da su vam cipele preskupe da biste riskirali, nazovite trgovinu kupili su ih od. To bi trebalo eliminirati sve vaše privođenja.
1. S pastom za zube
Shutterstock
Što će vam trebati
- Pasta za zube
- Mekana krpa
Postupak
Pasta za zube ujedno se upotrebljava kao sredstvo za čišćenje u domaćinstvu i siguran sam da ste već čuli za to. Samo istisnite malo paste za zube na meku krpu i rasporedite je po cipelama. Sada četkom za čišćenje cipela ili mekom krpom protrljajte čizme. Ako ste tijekom čišćenja cipela koristili krpu, upotrijebite četku da biste dovršili postupak.
2. Sa sodom bikarbonom
Shutterstock
Što će vam trebati
- Soda bikarbona
- Mekana krpa
Postupak
Soda bikarbona pomaže ukloniti tvrde mrlje od ulja ili masnoće s kožnih cipela. Pospite malo sode bikarbone po cipelama i rasporedite je pamučnom krpom. Ostavite da djeluje neko vrijeme ili preko noći i obrišite višak.
3. S bijelim octom
Shutterstock
Što će vam trebati
- 1 žlica bijelog octa
- 1 šalica vode
- Mekana pamučna tkanina
Postupak
Dodajte bijeli ocat u šalicu vode i razrijedite ga. Pamučnom krpom istrljajte cipele kao da ih polirate. Bijeli ocat obično pomaže da se riješite solnih mrlja. Dakle, ako ste hodali vani nakon snježnih padavina, velika je vjerojatnost da ćete se vratiti kući s mrljama soli na cipelama i primijetit ćete ih kad se osuše. Čišćenje cipela bijelim octom jednostavan je hak koji čini čuda.
4. S sedlastim sapunom
Shutterstock
Što će vam trebati
- Sedlasti sapun
- Mekana pamučna tkanina
- Četkica za čišćenje cipela
Postupak
Sedlasti sapun je u osnovi vrlo sličan vašem laku za cipele i prvenstveno se koristi za čišćenje kožne galanterije. Prije nego započnete postupak, znajte to - ako su vam čizme prljave ili blatne, prvo ih obrišite vlažnom krpom. Sada navucite mekanu pamučnu krpu na sedlasti lim za sapun i temeljito polirajte čizme.
5. Uz alkohol
Shutterstock
Što će vam trebati
- Alkohol (alkohol)
- Pamučni štapić
Postupak
Uklanjanje mrlja ili mrlja na kožnim cipelama najlakše je s alkoholom, a i prilično je učinkovito. Dovoljno je umočiti vatu u alkohol i trljati zahvaćeno područje. Začas se osuši.
6. S kokosovim uljem
Shutterstock
Što će vam trebati
- Voda
- Pamučna tkanina
- Kokosovo ulje
- Pamučni tamponi / krpa za ulje
Postupak
Nema problema koji kokosovo ulje ne može riješiti. Svi znamo da je duboko hidratantna. Djeluje kao izvrstan regenerator i za vaše kožne čizme. Prije upotrebe ulja prvo očistite vlažnom krpom svu prljavštinu ili prašinu s kožnih cipela. Sada umočite drugu pamučnu krpu ili pamučni tampon u kokosovo ulje i protrljajte cipele kao da ih polirate. Kondicioniranje cipela jednom u tri ili šest mjeseci dugo će ih održavati u dobrom stanju.
7. S vazelinom
Shutterstock
Što će vam trebati
- Vazelin
- Mekana pamučna tkanina (nešto bez vlakana)
Postupak
Umočite meku pamučnu krpu u vazelinsku kadu i počnite njome trljati cipele. Čini vaše cipele sjajnima i čak je omekšava. Ako su vam cipele malo pucale ili ako vidite tragove ogrebotina, i ovo bi trebalo voditi računa o tome.
Kako očistiti različite vrste cipela
1. Bijele kožne cipele
Za bijele kožne cipele možete koristiti sodu bikarbonu, kukuruzni škrob ili pastu za zube kako biste se riješili mrlja ili ih ispolirali.
2. Tanke, smeđe i crne kožne cipele
Tanke, smeđe ili crne kožne čizme najlakše su od svih. Možete koristiti bilo koji od gore navedenih sastojaka i očistiti ih u trenu. Svi su oni jednako učinkoviti; ovisi samo o tome što imate kod kuće.
3. Kožne cipele od antilopa
Za antilop čizme uvijek je najbolje koristiti posebnu četku za čišćenje antilopa, čak i bolje ako je možete kupiti zajedno s cipelama. Očetkajte cipele nakon svakih nekoliko korištenja kako biste ih održali u dobrom stanju. Za uklanjanje mrlja trebate samo četkati antilop čizme, a zatim ih očistiti blago vlažnom krpom. Nakon što se osuše, dobro je završiti sprejom za zaštitu od antilopa.
Većina nas prestaje koristiti kožne cipele čim opazi bore - bila sam kriva za to sve dok nisam naletjela na ove metode. Kako izgleda vaša rutina čišćenja kožnih cipela? Imate li kakvih? Javite nam ispuštanjem teksta u donjem odjeljku za komentare.