Sadržaj:
- Mršavljenje ketoze
- Ketogena dijeta mršavljenje:
- Ketogeni plan prehrane u malom:
- Kako to riješiti?
- Što je hrana odobrena ketonskom dijetom?
- 1. Meso:
- 2. Ulja:
- 3. Povrće:
- 4. Mljekara:
- Znajte rizike:
Mršavljenje ketoze
Prije svega što je ketoza? Isprobali ste sve "zdrave" načine mršavljenja, a i puno ste smršavjeli. Ali još niste postigli svoj cilj i čini se da sve što pokušate više ne djeluje. Hranite se ispravno, vježbate i pijete puno vode. Što još možeš učiniti?
Kad ste na platou, morate izvući velike puške kako biste izgubili kilograme. Ketogena dijeta jedan je od onih čarobnih trikova koji vaše tijelo mogu vratiti u brzinu i ponovno započeti mršavljenje.
Uobičajeno, naše tijelo koristi ugljikohidrate koje trošimo kako bi dobilo energiju za redovite tjelesne funkcije. Ali kad smo na dijeti, naše tijelo proizvodi molekule energije poznate kao ketoni iz masti prisutne u našem tijelu. Ovaj postupak sagorijevanja puno masti za proizvodnju ovih ketona poznat je pod nazivom ketoza. Ova metoda mršavljenja je najučinkovitija jer ne gubite puno mišićne mase i umjesto toga gubite više masnoće u kratkom vremenu.
Ketogena dijeta mršavljenje:
Ketogeni plan prehrane u malom:
Trik je da tijelo prebacimo u način ketoze je izbjegavanje svih izvora ugljikohidrata iz riže, žitarica, slatkiša, krumpira i sve one škrobne hrane. Morate unositi kontroliranu količinu bjelančevina kao što su jaja, meso itd., Ali ne biste trebali pretjerivati jer će prekomjerni unos proteina povisiti i razinu inzulina. Način da se brzo osjećate sito je unošenje velike količine masne hrane, poput korištenja obilne količine maslaca u mesu ili povrću. Budući da ne jedete škrob i ne unosite manju količinu bjelančevina, to vam neće dovesti do debljanja, već ćete se osjećati sitijima. Također možete jesti određeno povrće koje sadrži manje ugljikohidrata kako biste zadržali glad. Veća konzumacija masti osigurat će vam da jedete manje, a time smanjuje unos proteina i ugljikohidrata, što dovodi vaše tijelo u optimalnu ketozu.
Budući da se ova dijeta zeza s normalnim funkcioniranjem vašeg tijela, morate nadzirati razinu ketonskog tijela koristeći analizu urina za ketonska tijela (koja je u osnovi traka na koju se popišate, a koja mijenja boju u skladu s ketonskim tijelima prisutnim u vašem urinu).
Kako to riješiti?
Dijetu započinjete s indukcijskom fazom od dva tjedna unosom manje od 20 g ugljikohidrata dnevno. Ovu fazu možete nastaviti dok ne budete unutar 10 kg svoje ciljne težine. Tijekom ove faze mogli biste se osjećati vrtoglavo, što je sasvim normalno. Kada ste unutar 10 kg od ciljne težine, možete početi povećavati unos ugljikohidrata za 5 g tijekom svakog tjedna dok ne postignete ciljnu težinu.
Što je hrana odobrena ketonskom dijetom?
1. Meso:
2. Ulja:
3. Povrće:
4. Mljekara:
Znajte rizike:
Pročitajte temeljito o prehrani. Prije nego počnete s ovom dijetom, pobrinite se da nemate dijabetes tipa 1, bolesti jetre ili bubrega. Najbolje je otići liječniku i pitati ga za savjet, a također pokušati obaviti cjelovit pregled prije početka ketoze za mršavljenje.
Izvor slike: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,
8