Sadržaj:
- Sadržaj
- Što maska za lice čini vašoj koži?
- Koliko često biste trebali koristiti masku za lice?
- 1. Korejska maska za lice
- 2. Maska za lice s aktivnim ugljenom
- 3. Maske za lice od gline ili blata
- 4. Želatinske maske za lice
- 5. Čajne maske za lice
- 6. DIY maske za lice
- Koliko dugo trebate ostavljati masku za lice na koži?
Previše svega je dobro za ništa. To vrijedi i za maske za lice. Svi volimo svoju kožu maziti maskama za lice. Bilo da je to DIY maska ili najnovija maska za plahte koju ste uzeli u trgovini, svaka od njih nudi određene blagodati za kožu. Ali znate li koliko često biste trebali koristiti ove maske? O ovome i mnogo više razgovarali smo u ovom članku. Pomaknite se prema dolje da biste saznali.
Sadržaj
-
- Što maska za lice čini vašoj koži?
- Koliko često biste trebali koristiti masku za lice?
- Koliko dugo trebate ostavljati masku za lice na koži?
Što maska za lice čini vašoj koži?
Shutterstock
Što vaša maska za lice čini vašoj koži ovisi o vrsti maske ili formuli koju koristite.
Što se tiče maski za lice, postoji bezbroj vrsta koje možete odabrati. Nemaju svi istu formulaciju i sastojke. Način na koji maska za pojačavanje kolagena djeluje na vašem licu potpuno se razlikuje od načina na koji bi maska od blata djelovala. Bez obzira na vrstu maske koju ste odabrali ili na formulu koju ste odabrali, vaša maska za lice može učiniti sljedeće na vašoj koži:
- Poboljšava teksturu kože
- Pročišćava pore kože
- Čini vašu kožu mekom i glatkom uklanjanjem mrtvih stanica
- Održava vašu kožu hidratiziranom
- Uklanja višak nečistoće, ulja i nečistoća
- Čini vašu kožu blistavom
- Smanjuje pojavu finih linija, tamnih mrlja i bora
- Otčepljuje pore kože
- Poboljšava elastičnost vaše kože
- Smanjuje akne
- Smanjuje natečenost oka
Redovito korištenje maske za lice ima svoje prednosti. Ali pričekajte, što znači "redovito"? Je li to svaki zamjenski dan ili jednom tjedno? Kolika bi trebala biti frekvencija? Hajde da vidimo.
Natrag na TOC
Koliko često biste trebali koristiti masku za lice?
Shutterstock
Koliko često trebate koristiti masku za lice, u potpunosti ovisi o namjeni maske. Objasnite nam na primjeru različitih vrsta maski koje obično koristite:
1. Korejska maska za lice
Ove K-beauty maske sadrže sastojke koji mogu pomoći vašoj koži da se oporavi i zacijeli na brojne načine. Izuzetno su hidratantni. Međutim, s druge strane, prednosti korejske maske u traju traju samo dok se ne smoči. Nakon što se čaršav osuši, s lica može povući sve minerale i vitamine! Neke maske u obliku listova također mogu sadržavati kemikalije i zato uvijek trebate temeljito pročitati sastojke prije nego što ih odaberete.
Vrlo je primamljivo svakodnevno koristiti korejske maske u obliku listova, ali ih ne preporučujemo. Neki sastojci maski mogu začepiti pore kože kad se koriste svaki dan. Stoga je bolje koristiti korejske maske za lice jednom tjedno .
2. Maska za lice s aktivnim ugljenom
Maske za ljuštenje od ugljena nevjerojatno su korisne za uklanjanje nečistoća s kože i uklanjanje mitesera i bijelih točkica. Međutim, to može biti izuzetno oštro na vašoj koži (sjetite se videozapisa o neuspjeloj maski od ugljena).
Nema sumnje da je aktivni ugljen savršeno sredstvo za čišćenje kože. Može izvući bakterije, nečistoće i toksine iz pora kože. Problem je što, zajedno s prljavštinom i nečistoćama, aktivni ugljen može ukloniti i prirodna ulja s vaše kože. Dakle, kada ogulite tu masku, ostavljate kožu osjetljivom na sve onečišćenja u zraku.
Stoga biste maske za lice trebali koristiti mjesečno , ne više od toga.
3. Maske za lice od gline ili blata
Glinene maske za lice obično odgovaraju svim vrstama kože i ne iritiraju kožu. Ovisno o vrsti gline koju koristite, maske od gline mogu se boriti protiv akni, tamnih mrlja i znakova fotostarenja. Također mogu ukloniti višak ulja s lica. Također, budući da su gline bogate prirodnim mineralima, vaša koža upija svu dobrotu ovih maski.
Međutim, svakodnevno korištenje može naštetiti vašoj koži. To također ovisi o vrsti gline koju koristite (poput Fullerove zemlje, koja vam svakodnevnu upotrebu može osušiti kožu).
Ovisno o tipu kože, jednom ili dva puta tjedno možete koristiti maske od gline ili blata.
4. Želatinske maske za lice
Ove maske za lice izvrsne su za poboljšanje proizvodnje kolagena na vašoj koži. Želatina je napravljena od kolagena dobivenog iz životinjske hrskavice, kože i kostiju. Kad se ova maska osuši na vašoj koži, pojačava razinu kolagena, poboljšava elastičnost vaše kože i čini je glatkijom.
Međutim, kada želatinu nanesete na lice i skinete je, ona s njom oduzima i sićušni sloj kože. Zamislite da si svaki dan iščupate kožu! Stoga se želatinske maske za lice ne smiju koristiti više od dva puta mjesečno kako bi se spriječilo prekomjerno ljuštenje.
5. Čajne maske za lice
Čajne maske za lice najbolje su za poboljšanje zdravlja kože. Oni se ne samo bore protiv znakova starenja već i neutraliziraju učinak štetnih slobodnih radikala. Također pomažu u prevenciji akni i prištića. Čajne maske pune su antioksidativnim prednostima, bez obzira na vrstu čajne maske koju koristite. Unatoč dobrobiti kože, čajne maske ne smiju se koristiti više od jednom tjedno .
6. DIY maske za lice
To nisu samo zabava već i super jednostavna priprema. DIY maske za lice mogu sadržavati razne sastojke, poput kurkume, jogurta, aloe vere, kokosovog ulja, gline i ružine vode. Budući da su to prirodni sastojci, DIY maske za lice možete koristiti tri puta tjedno .
Međutim, ako koristite agrume (poput limunovog soka ili ekstrakta grožđa), budite oprezni. Ne ostavljajte masku dugo na licu.
Učestalost primjene maski za lice također ovisi o vašem tipu kože.
- Za suhu kožu
Hidratantne maske najbolje djeluju na suhu kožu. Ako imate suhu kožu, gotovo 3-4 puta tjedno možete koristiti nježnu i hidratantnu masku za lice . Hidratantne maske obično sadrže koncentriranu vodu, tako da neće puno nadražiti vašu kožu.
- Za masnu kožu
- Za osjetljivu kožu
- Za zrelu kožu
Zrela koža može brzo izgubiti elastičnost, zbog čega će vam trebati maska za lice koja hidratizira i tonizira vašu kožu. Sastojci poput niacinamida mogu ponuditi blagodati starenja. Piling maske koje sadrže AHA također su korisne za vas. Međutim, nemojte ih koristiti više od dva puta tjedno .
Osim ovih čimbenika, prije nanošenja maski za lice morate uzeti u obzir vremenske uvjete i sezonu. Na primjer, vaša se koža tijekom zima suši, tako da maska od gline neće dobro funkcionirati. Tijekom zime trebate hidratantnu i hidratantnu masku za lice.
Uzimajući u obzir sve ove čimbenike, maske za lice treba povremeno koristiti kao nadopunu svakodnevne rutine njege kože. Kad osjetite da je vaša rutina njege kože pogodila visoravan ili vam treba nešto dodatno za vašu kožu, idite na masku za lice. Ali onda, koliko dugo biste ga trebali ostavljati na licu?
Natrag na TOC
Koliko dugo trebate ostavljati masku za lice na koži?
Shutterstock
Uvijek slijedite upute i smjernice napisane na pakiranju. Maske za lice često sadrže aktivne sastojke koji se ne smiju ostavljati na koži dulje od 5-10 minuta. Ako ga ostavite dulje vrijeme, ista maska za lice može dati negativne rezultate. Međutim, neke su maske za lice prilično fleksibilne u pogledu vremena.
Na primjer, preko noći maske za lice mogu se ostaviti cijele noći. Ove maske njeguju i liječe vašu kožu dok spavate. Neki čak pojačavaju razvoj kolagena i poboljšavaju elastičnost kože.
U slučaju da koristite DIY maske s prirodnim sastojcima, možete ih držati koliko god želite ili dok se ne osuše. Međutim, budite oprezni ako koristite sastojke citrusa.
Natrag na TOC
Korištenje maske za lice korak je koji ne treba shvatiti olako. Od odabira prave maske za kožu do pravilnog nanošenja - morate biti svjesni i donositi informirane odluke. Nadamo se da ste stekli ideju o tome koliko često biste svoje lice trebali ugađati njegujućim maskama. Ako imate još pitanja, objavite komentar odmah ispod.